Cyklinowanie parkietu Śląsk

Cyklinowanie parkietu pozwala utrzymać podłoże drewniane w dobrym stanie przez wyjątkowo długi czas. Na początku, zdziera się wierzchnią, zniszczoną jego warstwę poprzez szlifowanie grubą warstwą papieru ściernego, aby docelowo uzyskać wysoki poziom gładkości. Stosowana do tego celu maszyna nosi nazwę cykliniarki. Dbamy o każdy szczegół, dlatego do obróbki brzegów posiadamy specjalne szlifierki krawędziowe. Jeśli występują szczeliny między elementami, wypełniamy je przygotowanym materiałem. Następnie przechodzimy do polerowania, a na koniec pokrywamy płaszczyznę olejem, lakierem lub woskiem. W przypadku lakierowania, proces ten dzieli się na trzy lub cztery etapy.

Inwestując w cyklinowanie parkietu, można przywrócić mu pierwotny blask nawet po wielu latach codziennego użytkowania. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych profesjonalnych usług!

Cyklinowanie parkietu – zalety

Drewniane podłogi wymagają regularnej pielęgnacji, aby prezentować się równie atrakcyjnie jak w momencie ich położenia. Oprócz zabiegów dostosowanych do rodzaju pokrycia ochronnego (oleju lub lakieru) możemy również ograniczyć mechaniczne ścieranie poprzez zabezpieczenie mebli filcowymi podkładkami i częste usuwanie zabrudzeń. Należy pamiętać jednak o tym, aby używać delikatnych środków czyszczących, a do mycia wykorzystywać płaskiego, lekko wilgotnego mopa. Niestety w pewnym momencie podłoga ulegnie starciu i porysowaniu, wówczas należy zlecić cyklinowanie parkietu, tak aby nie uszkadzać jej bardziej. Nasza firma doskonale wie, jak zadbać o drewniane powierzchnie w domach naszych klientów, skontaktuj się z nami i przekonaj się o tym sam.

Cyklinowanie parkietu, które wykonujemy na terenie Śląska to w skrócie:

  • Zeszlifowanie zniszczonej warstwy.
  • Ponowne wypolerowanie parkietu.
  • Nabłyszczenie powierzchni wybranym preparatem.
  • Wynik? Powrót podłogi do świetności sprzed lat.